SAGLIK RAPORU

İşe giriş için istenilen sağlık raporunu artık aile hekimleri değil ortak sağlık güvenlik birimleri düzenlemektedir. Bu uygulama “ İŞE GİRİŞ MUAYENELERİ VE SAĞLIK RAPOR TANZİMİ 2013 ÖNCESİ VE 2013 YILI İLE YENİ BAŞLAYAN UYGULAMA” adında şu şekilde açıklanmıştır.

Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılacak işçiler (kadınlar dahil) ile 16 yaşını doldurmuş fakat 18 yaşını bitirmemiş genç işçilerin işe girişlerinde, işin niteliğine ve şartlarına göre bedence bu işlere elverişli ve dayanıklı olduklarının fizik muayene ve gerektiğinde laboratuvar bulgularına dayanılarak hazırlanan hekim raporu ile belirlenmesi zorunludur. İşin devamı süresince de bu işlerde çalıştırılmalarında bir sakınca olmadığının 16 yaşını doldurmuş fakat 18 yaşını bitirmemiş genç işçiler için en az 6 ayda bir, diğerleri için de en az yılda bir defa hekim raporu ile tespiti zorunludur.

Bu raporlar işyeri hekimi, işyeri sağlık ve güvenlik birimi, ortak sağlık ve güvenlik birimi, işçi sağlığı dispanserleri, bunların bulunmadığı yerlerde sırasıyla en yakın Sosyal Sigortalar Kurumu, Sağlık Ocağı veya 24/11/2004 tarihli ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun gereği sağlık ocağının kaldırıldığı yerlerde aile hekimi, Hükümet veya belediye hekimleri tarafından verilir.

Bize ulaşın!

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Pazartesi - Cuma: 09:00 ile 18:00 arasında
  • Addres:Torbalı Mahallesi 5014 Sokak No:48/B Torbalı,Izmir
  • Telefon: (232) 484-41-43
  • Telefon: (532) 465-24-30
  • Telefon: (542) 562-35-00
  • Email: info@altindagosgb.com

Forum-canlı destek BİLGİLENDİRME

Forum:
Forumumuzdan bilgi edinebilir, merak ettiğiniz konuları tartışmaya açabilir ya da açılan konuları inceleyebilirsiniz.

Canlı Destek:
Canlı destek sayfamız üzerinden operatörümüz cevrimiçi olduğunda anlık, olmadığında iste mesaj bırakarak iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimiz, eksik-anlaşılmayan durumlar ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz.